Про що ми шкодуємо закінчивши ремонт. Збірка помилок.

 

Стаття, яку Ви зараз читаєте — унікальна. В ній зібрані всі помилки і уроки, які виникають під час ремонту. Говорю це Вам серйозно, як людина, яка багато раз займалася ремонтом квартир, офісів, дач та іншої нерухомості.

 

Один із законів Мерфі говорить: «Зазвичай, ми тільки після роботи розуміємо з чого її потрібно було починати. Отож панове, вчіться на чужих помилках. Навіть, якщо ви професіонал в будівництві. Я б навіть порадив звірятися з пунктами даної статті під час ремонту, а також до і після нього. Тому що, в цій статті зібрано досвід тисяч людей, які вважали себе розумними.

 

На сьогоднішній день, я зібрав понад 80 цитат, ознайомитися з якими потрібно кожному, перед тим к почати ремонт або будівництво.

 

1.  Ні в якому разі, я б не став об’єднувати туалет і ванну. Особисто в мене з ранку завжди буває аврал. Тай взагалі це не естетично, один купається, а іншому в туалет приспічило.

2. Лінолеум — це жахіття, а білити стелю подвійна дурість.

3. Ніколи не довіряйте ремонт дружині. Нехай вона це робить, під керівництвом дизайнера. В іншому випадку, буде як у мене, більшість квартир моїх знайомих нічим не відрізняються одна від одної, вони просто їх копіюють.

4. Хотіли фарбовані стіни? На ділі вони виявилися непрактичними, особливо в області вимикачів — залишаються відбитки пальців.

5. На кухні потрібно передбачити короб під гофру для витяжки.

6. Ніколи не замурую пустоти під ванною.

7. Ніколи не розділю обробну стільницю від варочної поверхні.

8. Ніколи не використаю ковролін.

9. Ніколи для ванної не використаю сіро-блакитні, сині та малахітові відтінки.

10. Ніколи не повішаю верхні шафи на кухні, вище лінії очей.

11. Не став би ні за що, на кухні стелити ламінат або паркетну дошку. При першому пошкодженні водопровідного крана чи труби, прийдеться міняти всю підлогу. Та і взагалі, я до ламінат скептично відношусь. Спору звісно нема — це гарно і ходити приємно, але любий предмет який впаде на поверхню ламінату, відразу утворить подряпину.

12. Біла, або дуже світла плитку в ванній, викликає відчуття, ніби ви в лікарні.

13. Даремно поставив кухню вздовж стіни в прямокутній кухні, набагато зручніше було б поставити як у сусідів, розмістивши її в кутку.

14. Не буду економити на сантехніці і плиткі — згодом буде виглядати затерто, а переробляти вже не станеш.

15. Даремно зробив маленьку гардеробну, щоб більше місця залишити в кімнаті.  Ці пів метра кімнату не врятують, а от коли гардеробна буде забита, нову вже не збудуєш.

16. Згадуючи минулі помилки, я б порадив перед тим, як робити розводку електрики по хаті, спочатку намалювати план розстановки меблів (бажано остаточний та незмінний!!!).

17. Темна підлога і темна плитка (особливо в ванній). Видно все до найменших дрібниць, кожна пилинка, кожна крапля води, особливо біля пральної машини. Прибирати доводиться кілька разів на день.

18. Багато відкритих полиць з купою сувенірів — це найбільший в хаті пило збірник.

19. Не встановлювати розетки в підлогу. Дуже не зручно, постійно відкриті, збирається пил, неможливо нормально вимити підлогу.

20. Автомати краще встановити, на кожний пристрій, який пожирає багато електроенергії, щоб потім не мучитись з відсутністю світла із-за ввімкненого комплексу «чайник-пральна машина-мікрохвильова піч».

21. Не забудьте встановити розетки в ванній кімнаті, для фена, електробритви. Можна встановити одну, але тоді в дзеркало потрібно буде вмонтувати ще одну, типу подовжувача.

22. Передбачити реостати в дитячій кімнаті. Для того, щоб світло вмикалось не швидко, а повільно.

23. Зробити теплу підлогу. В принципі, відразу його можна і не вмикати, але зробити його краще відразу. І не погано було б теплу підлогу передбачити і в прихожій.

24. Не купуйте люстри з плоскими горизонтальними відкритими платформами. Там збирається дуже багато комах, замучтесь їх убирати.

25. Галогенові лампи краще вибрати з певним кутом нахилу, а не жорстко закріплені.

26. Якщо проводка стара — повністю замінити. Доречи, непогано було б записати, або сфотографувати її розміщення.

27. Наперед передбачити вхід в квартиру для всіляко можливих кабелів.

28. Всі вимикачі монтувати на висоті 80-90 см (за євро стандартами), щоб діти могли вмикати і вимикати світло.

29. Світло і розетку на балкон. Про вся випадок. Раптом знадобиться.

30. Світло в кухні прямо над робочою поверхнею — вмонтовані світильники в козирку кухні — це красиво, але не функціонально.

31. В спальні встановити два вимикача для світла, один біля дверей, інший біля ліжка. Для того, щоб потім не вставати з ліжка і не вимикати світло.

32. Я ще шкодую, що на підлогу в прихожій і кухні постелив плитку з мікроотворами на поверхні. Мити неможливо. Ганчірка рветься, а бруд вимити дуже важко.

33.  Тепла підлога обов’язково з таймером.

34. Відразу вирішити де в кухні будуть стояти меблі, під них теплу підлогу НЕ КЛАСТИ. У мене ширина шафи від стіни 60 см, а підлога не гріє на 1 метр від стіни (от попали мені такі будівельники, сказали метр відступити, все одно меблі будуть), а тепер стоїш, готуєш на кухні біля плити і ноги мерзнуть, а під холодильником підлога тепла. А в прихожій, краще не всю підлогу гріти, для того щоб взуття просихало.

35. Вікна краще з москітною сіткою і безпечними ручками від дітей та домашніх тварин.

36. Місце під лічильник вибрати заздалегідь. Згодом над лічильником не просвердлиш, не приб’єш нічого, бо там кабель.

37. Двері зі скляними вставками давно вийшли із моди. Якщо в кімнаті засинає дитина — світло з коридору відбивається в кімнаті.

38. В дитячій заздалегідь сплануйте місце під спорткомплекс. Закріпіть отвори під «шведську стінку».

39. Про тепло. Біля гарячих поверхонь повинні бути розміщені вогнетривкі матеріали. Для того, щоб облицювальні матеріали не плавились.

40. Радіатори опалення не потрібно зашивати дуже сильно. Нехай залишиться простір.

41. Єдине, про що шкодую, що не знайшли місце для бойлера, на випадок вимкнення гарячої води.

42. Ще один важливий момент. Я не фанат вирівнювання стін, але якщо у вас не буде вмонтованих меблів, то стіни вирівнювати потрібно.

43. Продумувати дрібниці потрібно наперед. Вже після ремонту захотіли купити бойлер? Тепер потрібно облаштовувати нову розетку в ванній, укріплювати стіни, бити утробу для труб та кабелю. Тому все це плануйте наперед.

44. На кухні була покладена слизька плитка, яка згодом була затерта світлою затиркою. Спочатку було гарно, а потім стали проявлятися світлі плями.

45. При встановленні ванної, не були покладені бордюри між стіною та ванною, а лише залито герметиком. Тепер там завжди збирається вода.

46. Пошкодували кошти на облаштування теплої підлоги по всій квартирі, зробили тільки в ванній. Тепер шкодуємо.

47. Труби до батарей підведені по підлозі. В ванній кімнаті датчик теплої підлоги поклали рядом біля труб батареї. Тепер термостат теплої підлоги має два положення: вимкнено і на повну потужність.

48. Плитка з шорсткою поверхнею в ванні – невдалий вибір. Важко відмивається.

49. Для витяжки зробили занадто вузький вентиляційний канал, завдяки чому вона сильно втратила свою потужність.

50. При розподіленні кухні на робочу зону (плитка) і зону відпочинку (паркет), поклали занадто плитки. Прораховуйте відразу розміщення меблів.

51. Розводку води по квартирі зробили по послідовній схемі. Шкодую, що не примусив сантехніків зробити паралельно.

52. Плитка на підлозі повинна бути гладкою, інакше дуже важко відмивається. Ніколи не повторюйте наші помилки. На миття шорсткої поверхні уходить багато часу та сил, для того щоб з кожного паза вимити бруд.

53. З розетками завжди біда. Їх треба набагато більше ніж ви їх плануєте. Відразу монтуйте їх там, де буде хоч якась можливість поставити електроприлад. А краще розетки відразу ставити двох - трьохпозиційні. Потім побачите вигоду.

54. Дуже добре зробити перемикачі в коридорі і спальні. В коридор не потрібно буде ходити, щоб світло вимкнути, це можна буде зробити лежачи в ліжку.

55. Дуже уважно слідкуйте за установкою вікон. Перевірте, щоб все було якісно задуто піною, щоб все було заштукатурене та зашпакльоване. Інакше, через певний час з вікон буде дути.

56. При встановленні ванни, слідкуйте щоб вона мала нахил до зливу. Інакше вода буде стояти в ванній, якщо вона буде виставлена за рівнем.

57. Примусив будівельників зробити нахил підлоги з країв в центр. Тобто, якщо десь під ванною потече вода, то вона відразу стікає в центр кімнати, і вже можна починати бити тривогу.

58. При виборі плитки, (особливо вітчизняної) виявили багато проблем: невідповідність партій одному кольору, невідповідність розмірів (розбіжність до 3 см.). З італійської плиткою таких проблем не було.

59. Якщо дозволяють фінанси, замініть усі вікна (а не одне, як я), всі відкоси і відливи.

60. Не забудьте про сушилку для рушника, як це зробив я.

61. Для того щоб не чути шум каналізаційної труби, від сусідів, які користуються унітазом. Не забувайте її обмотувати та звукоізолювати.

62. Якщо є маленька дитина, то краще зробити ключики для всіх дверей. І зберігати їх по вище, але в доступному для вас місці.

63. Якщо ви самі купуєте душові кабіни в ванну, то бережіть їх під час транспортування, і будівельникам свої скажіть. Інакше, кожна подряпина згодом перетвориться в темну полосу.

64. Придумайте захист від виступаючих кутів шпалер, і не робіть зарізаних кутів — задираються.

65. Натяжні стелі — це круто. Робіть відразу на всю квартиру, і вимагайте від фірми, яка вам їх ставить, скидку. За великий метраж.

66. На мій погляд, самий основний момент перед початком будівництва, все таки розібратися, що, де і як буде стояти. Кухню плануйте відразу, від цього залежить підводка комунікацій.

67. Ніколи б не зробив кутову сушилку на кухні – дуже незручно.

68. Не став би робити в ванній світлу підлогу. Видно кожну пилинку, особливо чорне волосся.

69. Виникли проблеми з бойлером, але ніхто не попередив, що на гіпсокартонну стіну вішати бойлер не можна. Отож ми тепер без бойлера.

70. Перед тим як клеїти шпалери в кімнаті, подумайте, а чи не будете ви через місяць міняти євро вікна? Тому, що це крайня дурість.

71. Не використовуйте білу затирку для плитки на кухні – будуть брудні розводи.

72. Спочатку продумайте як буде прокладений кабель в ванній, а потім кладіть плитку.

73. Обов’язково покладіть теплу підлогу в ванній — це прекрасне задоволення.

74. Не економте на бойлері. На сім’ю купуйте не менше 80 літрів, а краще 100.

75. Колір для ванної краще підбирати в теплих тонах. Буде здаватися, що температура на 5-6 градусів вище ніж насправді.

76. Ніколи не дозволяйте будівельникам чіпати кухонну техніку з нержавіючої сталі. Мої протерли витяжку не знаю чим, тепер на ній великі подряпини.

77. Краще купувати не паркетну дошку, а паркет. Через кілька років, навіть на дуже дорогій паркетній дошці стали з’являтися шви та тріщини.

78. Розетки. Не шкодуйте. Читав цю пораду не один раз, але все одно не поставили ї багато. В зв’язку з чим з’явилися непотрібні нікому подовжувачі.

79. Тепла підлога. Скрізь, де є плитка бажано покласти теплу підлогу. Діти полюбляють малювати лежачи на підлозі в кухні, в коридорі мокрі куртки та комбінезони розкладені на підлозі – швидко висихають. Але наперед сплануйте, де будуть стояти меблі, там не кладіть теплу підлогу.

80. Двері. Коли встановлюєте міжкімнатні двері, врахуйте, що вимикачі повинні бути розміщені зі сторони ручки двері, а не зі сторони петель. Дуже незручно відкривати двері, а потім шукати вимикач.

81. Комора. Передбачте в квартирі кімнату для комори. В майбутньому там буде зберігатися все від пилососа до санок і лиж.

82. Паркет. У нас темний паркет. Дуже гарно. Але в сонячну погоду, на ньому відображається кожна пилинка, тому приходиться мити кожен день.