98 прикладів облаштування будинку

Вітри беруться з неба, води припадають до землі, вітри-води (по-китайському Фен шуй) постійно супроводжують людей, їх житло і могили. Від сили, спрямованості і швидкості вітру, а також від висоти, швидкості, довжини, ширини, глибини потоку води можуть залежати радості і прикрості, щастя і лиха людини. У китайській геомантії вітер відповідає небесному, а вода земному.

Важливість вітру (повітря) і води для життя людини загальновідома, відомо також, що вони і необхідні, і можуть приносити нещастя своїм руйнівним впливом. Вітри і води відносяться до природних явищ, а людям варто прагнути повернення до природи. У цьому може допомогти Фен шуй, забезпечуючи здоров'я і довголіття, задоволеність життям, сімейну гармонію, поліпшення розумових здібностей, підвищення матеріального рівня життя, перетворити негативну ситуацію в позитивну. Методи геомантії поки ще не можуть бути замінені ніякими методами сучасної науки і техніки, однак, якщо опанувати цю науку минулого і майбутнього, то можна зрозуміти, як побудувати гарні стосунки з землею і атмосферою, як зменшити тертя між людиною і землею й уникнути деяких небажаних природних катаклізмів. Китайська культура геомантії, що є частиною китайської культури, відіграла чималу роль у розвитку останньої і може принести велику користь тим, хто її опанує.

Геомантія житла
Мета даної статті - навчити читача визначати корисне від шкідливого з першого погляду. Тут приведені лише загальні принципи, більш докладно вони описані в інших виданнях. Однак що б не писалося в книгах і що б не говорили вам інші, все потрібно перевіряти на власному досвіді. 
1. Житло в жодному разі не можна будувати на гребені гори, на вході або виході гірської ущелини, тому що при цьому не тільки не буде удачі, викликаної географічним фактором, але і навпаки, легко одержати різні захворювання. 
2. Житло не можна будувати на Т-образному перехресті, а також у місці перетинання вулиць. Тобто перед будинком не повинно бути вулиці, що прямо йде на нього, інакше лиха не рахувати - у першу чергу, це сильні вітри і пожежі. Якщо не повезе, то прямо спрямована на будинок вулиця може привести до того, що будинок буде валитися, а люди - вмирати. Схований вплив також є багато в чому негативний: може приводити до каліцтв, збиткам у бізнесі. 
3. Житло не можна будувати наприкінці тупика. Не тільки тому, що у випадку пожежі в сусідів буде важко евакуюватися, але і тому, що в такому будинку часто виникають конфлікти, судові позови, а також можна втратити добробут, одержати каліцтво. 
4. Якщо із заходу від житла проходить велика дорога, це велике щастя (але тільки тоді, якщо будинок фасадом не звернений на захід).

 

Вигоди такого розташування наступні: 
а) Можна зберегти приватне життя родини. Тобто особисте життя людей не буде піддаватися зовнішній агресії, ніхто не стане втручатися ззовні, оскільки по обидва боки будинку дуже мало сторонніх дверей і вікон, і шумові з вулиці нелегко проникнути в будинок (наприклад, на захід виходить глуха стіна, а з півдня і півночі - сад). 
б) Можна ефективно використовувати простір усередині будинку, тому що крім сторони, спрямованої до дороги на захід, інші напрямки мало впливають на двір і кімнати в будинку. 

5. Прямо перед входом не повинно бути великих дерев, оскільки вони не тільки перешкоджають приходу позитивної (яньськоі) енергії (ян-ці) у будинок, але і негативна (іньскьа, інь-ці) віддаляється з працею. Крім того, є погроза удару блискавкою, та й опадаюче листя легко заноситься в будинок.
6. Перед входом ні в якому разі не повинно бути сухого дерева, тим більше - великого, що стоїть або лежить на землі. Це особливо шкідливо для людей похилого віку, а також приводить до збідніння. Краще і корені викорчувати. 
7. Велике дерево на північно-заході від будинку приносить велике щастя. (Північний захід за схемою наступного неба (хоу-тянь) відноситься до чисто-яньської триграми цянь-творчість). Насіння дерева можуть захищати мешканців будинку, приносити усім радість. Якщо ж зрубати дерево, то не буде ні дітей, ні онуків. 
8. Одиночне житло не повинно бути вище навколишніх, інакше очікується незабезпеченість у засобах. Крім того, є небезпека пожежі, повеней, нещасть, що виходять з небес. Коли будинок відкритий в усі сторони, не можна ізолюватися, у мешканців виникає сховане занепокоєння, начебто з усіх боків жарить сонце, від якого не укритися. Янь у надлишку, інь у недоліку, а дисгармонія інь-янь веде до хвороб. 
9. Житло для дітей не можна будувати в дворі будинку батьків. Це обмеження стосується родин, утворених дітьми. Інакше захиріють родини і дітей, і батьків. Однак ця вимога, більшою мірою, відноситься до всіх синів, крім старшого. (Дочки ж, за китайським звичаєм, залишають рідний дім). 
10. Коли в будинку є вагітна жінка, не можна ні будувати будинок, ні займатися ремонтом. Навіть дрібного ремонту варто уникати всіма силами, особливо - заміни черепиці або цегли. Це може призвести до викидня або переселення з будинку. 
11. Коли база житла (тобто двір, оточений стіною, або будинок у плані) попереду низька, а позаду висока, це ознака великого щастя, а протилежна ситуація нещаслива. 
12. Якщо в базі житла на північно-заході виїмка, то хоча це не шкодить поважній ці, однак усе-таки веде до зменшення синів (триграма цянь-творчість як би має збиток, а дочки в старому Китаї не цінувалися). Це також дуже несприятливо для органів дихання. 
13. Якщо в базі житла виїмка на південно-сході, це, у першу чергу, несприятливо для народження синів і вирощування дочок, але, зрештою, не шкодить збагаченню. 
14. Якщо в базі житла виїмка на південно-заході, то це погано для шлунка і кишечника, але в соціальному плані (кар'єра, зарплата), навпаки, корисно. 
15. Якщо в базі житла виїмка на північному сході, то хоча це не несе великих неприємностей, але може негативно вплинути на травну систему. 
16. Якщо база житла або кімната в плані праворуч довга, а ліворуч коротка, то сини, що народжуються, стають сиротами, або бідняками. 
17. Якщо база житла або форма кімнати попереду широка, а позаду вузька, утворюючи перевернені сходи, то після проживання тут важко зберегти засобу, кількість людей також зменшується. 
18. Якщо база житла або кімната, навпаки, попереду вузька, а позаду широка, утворюючи начебто сходи, то після проживання тут не тільки збагатишся, але і прославишся. 
19. Якщо база житла або форма кімнати утворить трикутник, то переднє вістря з заднім розширенням називають "переверненою кистю". Після проживання тут і люди, і багатства несуть втрати. Особливо легко виникають нещастя, принесені жінками, або ж нещастя грозять самим жінкам. Коли вістря позаду, а попереду широко, це називають "марс тягне хвіст". Це дуже погано: можливі самогубства, невиліковні хвороби. 
20. Якщо база житла або кімната ліворуч довга, а праворуч коротка (дивлячись від вхідних дверей), то після проживання тут постраждає вся родина. 
21. Якщо по всім 4-м кутах бази житла або форми кімнати є виїмки, то тут жити не можна зовсім. 
22. Якщо база житла або форма кімнати - прямокутник, витягнутий з півночі на південь, це велике щастя, мешканці будуть багатими і знатними, матимуть багато дітей і онуків, житимуть в радості. 
23. Якщо ж це прямокутник, витягнутий зі сходу на захід, це несприятливо, особливо погано на північній і південній сторонах. 
24. Якщо база житла або форма кімнати і з півночі, і з півдня має виїмки (у плані - як буква "H"), то в період проживання тут можуть постійно виникати судові позови, а люди часто хворітимуть. 
25. Якщо ж ці виїмки на сході і заході, то тут усе спокійно, але необхідно, щоб життя проходило буденно. 
26. Якщо база житла або форма кімнати тільки зі сходу має виїмку, то можливо схований вплив, що приводить до недоліку одягу і їжі. 
27. Якщо виїмка тільки із заходу, це відносять до великого нещастя, жити тут не можна в жодному разі. 
28. Якщо база житла або форма кімнати має виїмку тільки з півдня, то в наявності сильна тенденція до багатства, однак у родині постійні суперечки і скандали, немає спокою. 
29. Якщо ж виїмка тільки з півночі, то це відносять до великого нещастя, постійна погроза пожеж. 
30. Якщо база житла або кімната має форму квадрата, то проживати тут велике щастя, усю родину очікує багатство і благополуччя. 
31. Якщо перед житлом є басейн у формі півкола, овальною стороною спрямований назовні, то з'являється прихована можливість нечесно нажити багатство. 
32. Якщо база житла або форма кімнати попереду округла, позаду квадратна, то після проживання тут будуть і багатство, і знатність. 
33. Якщо до півдня від житла є порожній простір, це відносять до великого щастя, проживання тут заспокоює серце. 
34. У дворі вашого житлового будиночка не можна саджати великі дерева, інакше - лихо. 
35. Між будиночками (особливо коли база підковоподібна або двір квадратний) ні в якому разі не можна саджати дерева або бетонувати двір, інакше - нещастя. 
36. Двір житла не можна мостити мірною цеглою або кам'яними плитами, інакше залучиш негативну (іньську) енергію, доля родини ослабшає. 
37. Якщо у двір втікає струмок, це велике лихо. 
38. Оточуюча будинок стіна не повинна бути занадто високою (як будують деякі, захищаючись від злодіїв), інакше проживаючі будуть "як загнані звірі" і дійдуть до нестатку. 
39. Навколишню стіну не можна ставити занадто близько до будинку: ближче 60 см. 
40. Коли у великому будинку живе мало людей, це погано: доля приведе родину до зубожіння. 
41. Коли будинок невеликий, а проживаючих чимало, це щастя: у долі родини слава і багатство. 
42. Коли будинок дивиться на південь, то це звичайно непогано. 
43. Житло, де подовжня глибина більша за поперечну ширину, натякає на довге везіння (дивляться від вхідних дверей). 
44. П-подібний будинок, де "поперечка" занадто тонка і довга, грозить астмою. 
45. Число приміщень у будинку впливає на радості і прикрості. Одне приміщення - щастя, 2 - немає шкоди, 3 - лихо, 4 - теж лихо, 5-7 - щастя, 8 - лихо, 9 - щастя (враховують і кухню, санвузол та ін.). 
46. Коли перша житлова кімната або вітальня знаходиться в центрі всіх приміщень, це велике щастя. 
47. Коли в оселі кімнати здебільшого площею 8 квадратних метрів, це велике лихо. Якщо в центрі житла є приміщення такої площі, то діти й онуки стануть розгнузданими, ледачими, що приведе до втрати майна. Якщо ж така кімната не в центрі, а в іншому місці, то все рівно буде тенденція до того, що родина поступово захиріє. 
48. Якщо в центрі житла є не використовуваний простір, це велике лихо. Якщо ж у центрі розташований внутрішній дворик (по-китайському - "небесний колодязь"), кухня або туалет, то теж відносять до нещасливих розміщень, цього треба максимально уникати. Найкраще в центрі розмістити спальню. 
49. Спальня хазяїна в центрі житла - велике щастя. 
50. Якщо головний вхід і чорний хід житла знаходяться на одній прямій, то це для житла дуже добре. 
51. Якщо родина живе при магазині, то коли магазин знаходиться на північний схід або південний захід від житла, то це дуже погано. Ці два приміщення залучають негативну (іньську) енергію, торговельна позиція неодмінно ослабшає, кошти поступово розсіюватимуться. 
52. В окремому житлі не можна не мати задніх дверей, інакше неможливо там жити довго, тому що буде шкода, головним чином, дружинам. 
53. Якщо окреме житло спрямоване на південь, вітальня розташована на західній стороні, а садочок - зі східної, то це велике щастя. 
54. Коли спальня і головний вхід знаходяться на одній прямій, це велике щастя. 
55. Коли спальня знаходиться поруч з кухнею, це велике лихо. Коли поруч зі спальнею розміщені плита або піч, це не корисно, у першу чергу, для дітей. 
56. У спальні не слід ставити шафу зі старим одягом, інакше - велике лихо. 
57. Розташування кухні або плити на сході або південно-сході - велике щастя. 
58. У південно-західній частині житла кухню розташовувати не можна. 
59. Спальню для людей похилого віку потрібно влаштовувати в південно-східній частині житла. 
60. Кімнату звичайного побуту (кімнату відпочинку, торжеств) не слід розміщати в південно-західній стороні. 
61. Також недобре в південно-західній стороні житла поміщати ванну кімнату, а в північно-східній - ще гірше. 
62. Якщо туалет у центрі житла, то мешканці, особливо хазяїн, легко занедужають. 
63. Якщо унітаз у туалеті спрямований на північ, це таке велике лихо, що важко вимірити. 
64. Якщо унітаз і головний вхід у житло спрямовані в одну сторону, буде схований вплив на проживаючих, сприятливим пухлинним хворобам. 
65. Якщо дозволяють умови, на заході основного приміщення (не включаючи прибудов і допоміжних приміщень), окремо від сусідніх з основним приміщенням місць, створюють вітальню, у проміжку - з'єднуючий коридор. Це велике щастя. 
66. Якщо сходи знаходяться точно в центрі житла, це велике лихо. 
67. Якщо вікна внутрішньої сторони житла відкриваються на схід, це найкраще. Однак це призводить до нерегулярних місячних у жінок, що погано. 
68. Якщо в будинку, де проживають у західній частині, вікна можна відкривати на південь, то радості зростають, а прикрості зменшуються. 
69. Коли родина, що живе при крамниці, створює нішу для священних культових предметів, ця ніша не повинна виходити назовні, тобто створювати її потрібно в невидимому для перехожих місці. 
70. У житло з малим числом приміщень культову нішу можна розмістити на стінній шафці. 
71. Коли карниз покрівлі або сонцезахисний козирок "пронизаний деревом" (тобто дерево саме навпроти), це велике нещастя. 
72. Коли в будівлі, що нависає над першим поверхом (над аркою) роблять вітальню, це велике нещастя. 
73. Коли в приміщенні є стовп, із усіх чотирьох сторін якого є двері, це велике нещастя, що веде до хвороб домашніх. 
74. Якщо зовні видний головний стовп у кімнаті з лицьової сторони, у родині можливі нечемні діти. Цього варто уникати. 
75. Якщо головна балка в покрівлі житла пронизує приміщення не по прямій лінії, особливо в одноповерховому будинку, то вона буде мати зверхність над великими лихами в будинку. 
76. При будівництві будинку стовпи повинні бути крупнішими за балки. Стовп для верхньої балки вибирають у щасливий день і в той же день монтують. Якщо ж за один день не закінчити, то в перший щасливий день ставлять стовпи, а в інший щасливий день кладуть на них верхню балку. Інакше - велике нещастя. 
77. Якщо підлога у приміщенні і підлога поза ним знаходяться на різній висоті, то підлога у приміщенні повинна бути вищою, інакше легко можуть виникнути захворювання, пожежі, конфлікти і протиріччя. Найкраща висота підлоги - не більше 45 см. 
78. Якщо житло з лицьової сторони має Ш-подібні виступи, то в наявності тенденція до пожеж і розсіювання багатства. Цього варто уникати. 
79. Якщо житло, дивлячись у профіль, має виступ, тобто коньковий прогін усередині високий, а по краях низький, це нещастя: призводить до розтрати багатства, спричинить сирітство. 
80. Коли земля під житлом м'яка - велике лихо: торговець жити не зможе, звичайна людина буде жити, але захиріє. 
81. Будинок, побудований над колишнім колодязем - до нещастя: можуть виникнути зорові і слухові марення, тому старий колодязь потрібно зарити. 
82. Перед тим, як будувати будинок на землі, де були зарослі трав і дерев, треба обов'язково викорчувати їхні корені, інакше збережуться корені нещасть, і нещастя будуть випливати одне за іншим, а мешканців такого будинку події йтимуть з затримкою, прикрості і труднощі відбуватимуться безперервною низкою. 
83. Вести будівництво будинку від тильної сторони до фасаду - велике щастя, а розвивати від фасаду усередину - несприятливо. 
84. У житловому будинку за час проживання не слід займатися частковим ремонтом: наприклад, переробляти кухню або вітальню, інакше сімейні справи загальмуються, діти-онуки не будуть випливати покоління за поколінням і зрештою рід може припинитися. 
85. Якщо житло, що спочатку було шлюбною спальнею, пізніше порахують недостатнім і підбудують третій поверх, це відносять до великого лиха. 
86. Якщо два будинки поєднують в один, з'єднуючи карнизи, це велике лихо: не тільки родина деградує, господарство занепадає, але часто й у здоров'я з'являються тріщини, і в імені (популярності). Карнизи з'єднують, а поділяючі колись стовпи можуть ламатися, що збільшує нещастя і навіть може призвести до смерті. 
87. Якщо житло побудоване погано й у щілини проникає вітер - велике лихо: серед домашніх з'являться хворі, домашні часто бачать дивні і погані сни. Щілини часто бувають у дверних і віконних прорізах або в з'єднаннях стінних блоків, до цього варто віднестися уважно. 
88. Якщо з метою додання житлу розкішного вигляду або для прикраси на стіни навішують занадто багато декоративних предметів, це велике лихо. Якщо ж зовні красиво, а ціль - чистота, то це - щастя. 
89. Якщо під час будівництва деревний матеріал використовувати в переверненому вигляді, це нещастя. Коли комель дерева направляють нагору, а вершину вниз, домашніх очікують нещастя. До сучасних залізобетонних будинків це не відноситься, однак дверні коробки, вікна часто роблять з дерева, тому вищевказане треба враховувати, особливо коли заради економії матеріалу використовують вставки і з'єднання. 
90. В одноповерхових будинках черепиця на даху не повинна качатися. Якщо бурі і грози або людина, яка залізла на дах, розколе черепицю, потрібно відразу ж відремонтувати, інакше, на жаль, домашні будуть хворіти. 
91. Дверна коробка або дверні стовпи не повинні мати вигинів, інакше легко будуть виникати хвороби. 
92. Великі вхідні двері в маленьке житло - нещастя. 
93. Коли при будинку є двір, а каналізаційна система розташована на південно-заході - велике лихо, нещастя й у тому випадку, якщо немає двору. (Південно-заходу в схемі неба, тобто по відношенню до землі, а не до неба, відповідає чисто-іньська триграма кунь-виконання. Здавалася б - відповідність з видаленням мотлоху, але в системі Фен-шуй гармонія буває й у випадку протилежності). 
94. Спальні приналежності в спальній кімнаті (ватяні ковдри, подушки, покривала та ін.) чим сухіші, тим краще. Якщо постіль дуже висока, то хоча залазити-злазити незручно, це все-таки краще, ніж занадто низька, тому що вологе повітря дуже важке. 
95. Батарею (особливо для аматорів західного колориту) не можна розташовувати в середній частині конькового прогону, інакше на хазяїна обрушаться нещастя. Камін - тим більше не можна. Але якщо для парового опалення спроектувати грубне устаткування заглибного типу, проблем немає. 
96. Якщо в житлі є вікна або двері на південь, потрібно мати карниз або козирок, інакше серед домашніх часто будуть виникати конфлікти і нещастя, почуття між подружжям будуть легко мінятися. 
97. Якщо в будинку є особистий гараж, перед гаражем потрібно мати широку площадку - тоді щастя, а якщо вузька, стискаюча душу - лихо. 
98. Якщо головний вхід у житлі знаходиться точно навпроти кута сусіднього будинку - велике лихо (спрямовані на щось кути завжди шкідливі). 

Матеріал взятий з сайта: 
www.dreamcity.com.ua